31.03.2017
Ankara /   28°C

08 Ocak 2017 - 08:24
Mustafa ÇOPURSUZ'dan ''MILLI BIRLIK MILLI GÜÇ'' Çağrısı
Aslında cevabı olmayan soru, devası bulunmayan dert yoktur. İlim ve bilgi o kadar gelişmiştir ki, insanoğlunun erişemediği ve elde edemediği hemen hemen hiç bir şey kalmadı.
Mustafa ÇOPURSUZ'dan ''MILLI BIRLIK MILLI GÜÇ'' Çağrısı

MİLLİ BİRLİK MİLLİ GÜÇ 
Aslında cevabı olmayan soru, devası bulunmayan dert yoktur. İlim ve bilgi o kadar gelişmiştir ki, insanoğlunun erişemediği ve elde edemediği hemen hemen hiç bir şey kalmadı. Yani gizli hazine diye tarif edilen tüm gizlilikler ortaya çıkarılır duruma gelmiştir. Kendisini sürekli yenileyen ilim adamları, zihin gücü ile her geçen gün insanlık hayatına yeni kazançlar sağlamaktalar. Lâkin her ne kadar metafizik alanda gelişme olsa da bu kazançlar insanlığa pek fazla birşeyler katmıyor. 
Diğer taraftan ülkeler yönetim mekanizmalarına katkı sağlar umuduyla değişik ülkelerle bilgi ve beceri paylaşımında bulunmaktalar. Mesela hukuk, medenî kânun, yönetim biçimi vs. Oysa Hz.Peygamber Efendimiz SAV'in hayatı, uygulamarı ve sözleri bizim için en güzel yol ve metoddur. Zira günümüz dünyasında insanlık âlemini huzursuz eden tüm hadiseler bunu ispat etmektedir. 
Filhakika terör olaylarını bertaraf etmek için devletimizin tüm çabalarını destekliyor ve başarılı olması için de dua ediyoruz. Fakat görülen odur ki devlet ve millet olarak meseleyi yeniden düşünmek ve kesin çözüm yollarını bulmamız gerekmektedir. Bu noktalardan hareketle iki hususu çok önemsiyoruz.
1-Bataklığın Kurutulması 
Bataklık kurutulmadan meseleyi kökten halletmek mümkün değildir. Zira sivri sinekleri tek tek yok etmekle bataklık kurutulamıyor. Başka ifade ile, kanserli hücreyi kesmedikten sonra pansuman tedavilerle hastalıkları ortadan kaldırma imkânsız hal alıyor. O halde yapılacak olan iş; terör ve teröristlerin bataklığını kurutmak. Teröristlerin başı, yöneticileri ve destekçileri tez zamanda tesirsiz hale getirilmelidir. Teröristleri yetiştiren, eğiten ve besleyen kim veya kimlerse mutlak surette yok edilmelidir.
2- Millet olarak devlete yardımcı olmak.
Yine Allah Rasulünün hayatı bizlere bu konuda da örneklerle doludur. Ülkeleri fethetmeden daha ziyade kalplerin fethinin daha önemli olduğunu bizler Allah Rasulünden öğreniyoruz. Sudan sebepleri ayrıştırma aracı olarak görüp kalpleri darmadağınık hale getirmekle  ne terör önlenir ne de devlete yardım edilmiş olunur.

Bizim din anlayışımızda  haksız yere bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir. Yine bir canı kurtarmak bütün insanları  kurtarmak gibidir. 

İslamı ve müslümanları zan altında bırakmak amacıyla yapılmak istenen oyunları yine el ele vererek bozacağız.
Yıllarca içimizdeki kanımızı emen bu sülüklerin son oyunlarını sergiledikleri bilinciyle, asla onlara fırsat vermeden, aynı gemide olduğumuz hassasiyetiyle, ülkemize ve milletimize hizmet yolunda geri durmadan hayatımızı idame ettirmek zorundayız. 

Evet, bu iki konuda millet olarak üzerimize çok görevler düşmektedir.  Hele hele bu ülkenin refah ve mutluluğunun sadece kendileriyle ikame edileceğini söyleyen bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin söylem ve eylemlerini yeniden gözden geçirmeleri son derece önem arzetmektedir. 
Dönem asla kimseyi yaşantısından, örfünden vb dolayı ötekileştirme ve ayrıştırma dönemi değil, dönem milli birlik ve beraberliğimizi iliklerimize kadar hissedip terörün her türlüsüne karşı mücadele dönemidir. 

İmtihanımız ağır, sorumluluklarımız büyük. 

Bu vesile ile, yeni yılın henüz başlangıcında ülkemizi  üzüntüye gark eden zalim terörist ve destekçilerini en ağır bir şekilde kınıyor ve lanetliyorum. Hunharca katledilen tüm merhumlara rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Mustafa ÇOPURSUZ 
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanıİsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.